Gniewne dziecko

  • 33,89zł

  • Netto: 32,28zł


TYTUŁ ORYGINAŁU: THE ANGRY CHILD

 

Jak zapanować nad dzieckiem, które wymknęło się spod kontroli?

Wszystkie dzieci miewają złe dni, kiedy nic nie układa się po ich myśli. Jednak dla niektórych wybuchy złości, frustracja i obrażanie się są normą. Kiedy złość dziecka stanowi zagrożenie dla jego wyników w nauce, relacji z rówieśnikami i wprowadza napięcie w stosunkach rodzinnych, które odbija się na wszystkich jej członkach, czas, aby rodzice zadali sobie pytanie: gdzie jest granica złości okazywanej przez nasze dziecko?

Psycholog dziecięcy, doktor Tim Murphy, pomaga setkom rodzin zrozumieć zarówno przyczyny, jak i konsekwencje złości pojawiającej się w dzieciństwie i opracować skuteczne strategie rozbrojenia tej bomby z opóźnionym zapłonem, dopóki jest na to czas. Książka pokazuje, jak wykorzystując proste, bezpośrednie techniki, pomóc gniewnemu dziecku zrozumieć, co wywołuje napady złości i wypracować nowe metody radzenia sobie z zapalnymi sytuacjami.

.

Tim Murphy był profesorem pediatrii na Uniwersytecie w Pittsburghu, gdzie obecnie wykłada. Od 1996 roku jest członkiem Senatu Stanowego Pensylwanii oraz licznych komisji dotyczących zdrowia publicznego i opieki społecznej.

Loriann Hoff Oberlin jest autorką  kilku książek, w tym Working at Home While the Kids Are There, Too i Surviving Separation and Divorce: A Woman's Guide to Making It Through the First Year. Współpracuje z wieloma czasopismami.

Produkty powiązane

Dieta przyszłej matki

Dieta przyszłej matki

19,95zł 39,90zł

Dziecko TW

Dziecko TW

65,00zł

Jak dobrze uczyć dzieci