Milton płyn do dezynfekcji powierzchni

  • Marka: Milton
  • Kod produktu: 256.305
  • Dostępność: Na stanie
  • 14,90zł

  • Netto: 12,11zł


Milton płyn do dezynfekcji powierzchni pozwala na zimną sterylizację zaledwie w ciągu 30 minut, likwidując bakterie i ich przetrwalniki, wirusy oraz grzyby. Ta prosta i niezawodna metoda stosowana jest od dziesięcioleci w brytyjskich szpitalach.

Jak działa Milton?

Podstawowy produkt marki Milton, czyli płyn do dezynfekcji powierzchni, to 2% roztwór podchlorynu sodu, zawierający 16,5% soli kuchennej. Płyn jest całkowicie bezpieczny, ponieważ w przypadku kontaktu z dowolnymi proteinami (np. śluzówką), ulega on natychmiastowemu rozkładowi na wodę i śladowe ilości soli. Dlatego też jest odpowiedni do stosowania w otoczeniu dziecka, a jego formuła została specjalnie opracowana w celu dezynfekcji wszelkich akcesoriów, które mogą mieć kontakt z ustami dziecka.

Zawartość soli jest istotna ze względu na zachowanie izotoniczności roztworu przy odpowiednim jego rozcieńczeniu. Oznacza to, że Milton płyn do dezynfekcji powierzchni może być nawet bezpiecznie stosowany na skórę jako środek antyseptyczny pod warunkiem jego właściwego rozcieńczenia.

Płyn Milton, to absolutnie nie jest chlorowy wybielacz: nie powoduje korozji, nie podrażnia skóry, a jego przypadkowe połknięcie nie doprowadzi do poważnego uszczerbku na zdrowiu. Metoda Miltona może być także stosowana do uzdatniania wody pitnej.
Podczas procesu sterylizacji, gdy zachodzi seria reakcji, niszczących drobnoustroje, wydziela się charakterystyczny zapach chloru, który nie powinien budzić niepokoju rodziców, ponieważ oznacza on tylko, że roztwór aktywnie pracuje. Dla porównania: całkowita ilość chloru jaka może ewentualnie pozostać w butelce po jej sterylizacji jest do 40 razy mniejsza niż zawartość chloru w normalnej wodzie z kranu.

Roztwór płynu lub tabletek Milton umożliwia wygodne sterylizowanie akcesoriów do karmienia niemowląt zaledwie w ciągu 30 minut. Roztwór zachowuje swoje właściwości przez 24 godziny i w tym czasie można do niego dodawać i wyjmować przedmioty według własnych potrzeb.

Informacje z etykiety produktu

Płyn przeznaczony do dezynfekcji przedmiotów codziennego użytku, powierzchni i utensyliów kuchennych, także przeznaczonych dla niemowląt. Produkt wykazuje działanie bakteriobójcze w czasie 5 minut, grzybobójcze w czasie 15 minut. W celu osiągnięcia najlepszych rezultatów należy dokładnie stosować się do instrukcji podanych przez producenta.

Metoda Miltona - sterylizacja w zimnej wodzie:

1. MYCIE WSTĘPNE 

Umyj butelki, smoczki, akcesoria do karmienia piersią i inne w wodzie z detergentem, a następnie spłucz zimną wodą. Lateksowe smoczki przetrzyj wewnątrz i na zewnątrz solą, aby usunąć resztki mleka i spłucz wodą.

2. PRZYGOTOWANIE ROZTWORU 

Nalej 2,5 litra wody do pojemnika do sterylizacji, dodaj 1/2 nakrętki (15 ml) płynu Milton.

3. ZANURZ PRZEDMIOT

Zamknij wieczko pojemnika. Upewnij się, że przedmioty są całkowicie wypełnione roztworem, a wewnątrz nie ma żadnych pęcherzyków powietrza. Akcesoria są gotowe do ponownego użycia po upływie 30 minut. Nie ma potrzeby płukania w wodzie. Akcesoria można pozostawić w roztworze na okres 24h, aż do ponownego użycia. Butelki i smoczki osuszyć, następnie szybko napełnić butelki i nałożyć smoczki.

Roztwór pozostaje aktywny przez 24 godziny i w tym czasie można dodawać i wyjmować z niego przedmioty.

Substancja czynna: podchloryn sodu 2 g/100g

Zawartość: 500 ml

Pozwolenie Ministerstwa Zdrowia nr 1688/04

Produkty powiązane